Бор+Магній 1л

- В наявності
- Оптом і в роздріб
360 ₴/л
Показати оптові ціни- +380 (67) 654-21-60
Опис
БОР+МАГНІЙ
Рідке борне мікродобриво з високою концентрацією бору і збагаченням магнію, для позакореневого підживлення
Склад: Бор(B)=168г/л; Магній (Mg)=8г/л; pH=8-10
Препарат, що забезпечує регулярне харчування бором в критичні фази розвитку рослин, стресостійкість і стійкість до низьких температур, а в поєднанні з магнієм підвищує урожай, покращує цвітіння і прискорює процес дозрівання. Бор міститься в максимально можливої концентрації і в легкозасвоюваній формі для рослин. Бор – найважливіший елемент живлення рослин і джерело підвищення рентабельності рослинництва.
Ефективність:- усуває недолік бору в критичні фази розвитку рослин;
- покращує цвітіння;
- усуває осипання зав'язі;
- стимулює розвиток зав'язі та плодів;
- покращує смакові якості плодів за рахунок накопичення крохмалю, цукру, жиру;
- забезпечує стійкість рослин до стресів і низьких температур, а також підвищує врожайність і покращує якість продукції.
буряк (цукровий, столовий, кормовий), ріпак (озимий та ярий), соя, горох, квасоля, нут, люцерна, конюшина, насінницькі посіви бобових трав, картопля, томати, морква, капуста, цвітна капуста, селера, броколі, брюссельська капуста, кукурудза, соняшник, льон, бавовна, гречка, яблуня, груша, виноград, слива, цитрусові, ягідні культури.
Бор бере участь в утворенні структури клітинних стінок і синтезу нуклеїнових кислот. Достатня забезпеченість рослин бором підвищує інтенсивність фотосинтезу, покращує вуглеводний і білковий обмін, активує діяльність ферментів, позитивно впливає на процеси поділу клітин.
Крім того, продукція збагачується на цукор, крохмаль, вітаміни, знижується захворюваність рослин. На бідних за вмістом бору грунтах, застосування борних добрив підвищує врожайність сільськогосподарських культур на 10-20%.
Наявність необхідної кількості бору незмінно важливо для активно зростаючих частин рослини – нових листя, кінчиків коренів, а також для розвитку нирок. Тобто бор допомагає клітинам швидко розмножуватися, отже, сприяє активному росту рослини.
Бор позитивно впливає на накопичення цукру в цукрових буряках, крохмалю в картоплі, сприяє процесам цвітіння і запліднення, підвищує врожай і якість насіння.
Ознаки дефіциту бору- зупинка росту кореня та стебла;
- хлороз верхівкової точки росту, а пізніше, при сильному борному голодуванні, повне її відмирання;
- мала кількість квіток і безпліддя;
- потворна форма плодів з утворенням всередині опробковевшей тканини та ін.
Недолік бору призводить до того, що в тканинах рослин накопичуються токсичні речовини (хінони), що викликають отруєння рослини. При нестачі бору відбувається відмирання верхівкових бруньок та їх загнивання, а молоді рослини гинуть. Листя буріють, деформуються і відмирають. При тривалому недоліку бору молоде листя з'являються дрібними, стебла і листя стоншуються, квіти обпадають або цвітіння не настає зовсім.
Дефіцит бору викликає глибокі порушення вуглеводного обміну в рослині: спостерігається відмирання точки росту, розлад провідної системи, зменшується постачання коренів вуглеводами. Це призводить до слабкого розвитку кореневої системи і є основною причиною захворювання рослин (у ріпаку відмічається розтріскування стебла при кореневій шийці, коренева система деформується, перезимівля погіршується, цвітіння затримується, стає нерівномірним, з'являється гниль серцевини або дуплистость у буряків, некроз судин у винограду, пожовтіння верхівок у люцерни, побуріння цвітної капусти, бактеріоз льону, поширення парші в картоплі і т. д.). Через розлади провідної системи вуглеводи скупчуються в листі, не вступаючи в інші частини рослини, і гальмується процес фотосинтезу.
Ознаки дефіциту магніюЛистя бліднуть, можливий мезжілковий хлороз. Лист набуває помаранчевий і червонуватий відтінок, буріє і відмирає. Цвітіння затримується, сповільнюється ріст рослини.
Плюси використання рідкого добрива борного- По-перше, є можливість скласти збалансований розчин, в якому поряд з бором будуть міститися й інші необхідні в даний момент для даного поля та культури мікроелементи та агрохімічні препарати.
- По-друге, в період максимальної потреби в борі зростаючі рослини не можуть отримати цей елемент в потрібному обсязі за рахунок всмоктування тільки кореневою системою - потрібні листя.
- По-третє, застосування бакових сумішей, у яких міститься в тому числі бор, як частина програми по підгодівлі дозволяє фермерським господарствам знижувати витрати на харчування рослин.
Бор, як і молібден, позитивно впливає на активність нитраредуктазы в листках цукрових буряків та олійного ріпаку, а також на відновлення нітратів до аміаку.
Норма витрати для фермерських господарств:- Сади, виноград, ягідні: 1-2 л/га;
- Ріпак: 1-1,5 л/га;
- Бобові, соняшник, овочеві: 0,5-1л/га;
- Зернові, кукурудза: 0,3-0,5 л/га.
- Сади: 50-100мл на 10л води;
- Овочеві, ягідні: 50мл на 10л води;
- Виноград: 50-100мл на 10л води.
Вплив магнію на рослини:
Магній в рослинах — важливий елемент, необхідний для утворення хлорофілу, і, крім того, він виконує багато інших життєво важливі функції. Так, цей елемент має, наприклад, велике значення для різних ферментативних процесів. При нестачі магнію послаблюються асиміляція, синтез білків і поглинання фосфору. Антагоністом магнію є калій, і при його надлишку в грунті він ускладнює поглинання магнію. Тому плодоводам необхідно постійно вносити також і магній, а саме на кожні 5 частин калію (К20) приблизно 1 частина магнію (Mg). Поглинання магнію також сильно ускладнюється на дуже кислих (рн нижче 5 — 5,5) і лужних (рн вище 7,5) грунтах. Перші ознаки нестачі магнію в рослинах завжди з'являються на самих старих листках. Між жилками листа з'являються світлі плями, які все збільшуються і, нарешті, лист висихає, починаючи з середини. Відбувається передчасне опадання листя. Пагони біля основи залишаються більш тонкими. Видимі ознаки надлишку магнію навряд чи можна виявити. Тим не менш, відомо, що при внесенні дуже великих кількостей магнію сильно знижується поглинання рослиною калію і кальцію. Недостатнє забезпечення кальцієм сприяє розвитку гіркою ямчатости. У тих випадках, коли все ж з'являються ознаки дефіциту магнію, зазначені дози можуть бути подвоєні. Однак у більшості випадків ці ознаки вказують лише на необхідність зменшення доз калійних добрив. Гострий недолік магнію можна усунути шляхом обприскування листя. Зазвичай в період найбільш сильного росту пагонів (кінець травня — початок липня)
Роль у рослині
Біохімічні функції
Фізіологічна роль магнію в рослинному організмі велика і різноманітна. Магній виконує наступні функції:
- входить до складу хлорофілу;
- у формі фосфатів міститься в нуклидах, фитине, пектинових речовин;
- у клітинному соку виявлено неорганічний магній;
- сприяє обміну речовин у клітині;
- активує ферментні системи;
- незамінний в процесі дихання;
- активує ферментну систему кіназ, що відповідає за відщеплення фосфорної кислоти від аденозинтрифосфату і переносящую її на молекули цукрів та їх похідних, а також на амінокислоти з утворенням нових органічних речовин;
- є складовою частиною коферментів, що активують діяльність ферментів групи трансфераз;
- активує ферменти лимонного циклу;
- грає істотну роль в накопиченні аскорбінової кислоти в рослинах (іони магнію реагують з нестійкими диэнольными групами аскорбінової кислоти, послаблюють або затримують її окислення; найбільш сильно стабілізуючу дію магнію спостерігається в кислому середовищі (сірчана кислота – виняток);
- чинить істотний вплив на окисно-відновні процеси, що протікають в рослинах;
- відіграє важливу роль у синтезі білків;
- посилює мобільність фосфатів у ґрунті та надходження їх в тканини рослини;
- сприяє включенню фосфатів в органічні сполуки, що підвищує ступінь використання фосфору рослинами з добрив та ґрунту;
- сприяє відновним процесам і робить позитивний вплив на біосинтез відновлених сполук органіки (каучуку, ефірних олій);
- істотно збільшує утворення вуглеводів в рослинах;
- сприяє стабілізації колоїдних систем;
- підвищує тургор клітин;
- сприяє вивільненню пов'язаної в грунті води.
-
Нестача (дефіцит) магнію в рослинах
Недолік магнію провокує підвищення у рослин окисного потенціалу. Активність пероксидази у листках рослин, що страждають дефіцитом магнію, перевершує таку у листках рослин, забезпечених цим металом. Посилення окисних процесів призводить до руйнування хлорофілу.
Недолік магнію гальмує синтез хлорофілу, тому головний зовнішній ознака цього процесу – плямистий (межжилковый) хлороз листя.
Однак при загальній схожості симптомів нестачі магнію у різних видів рослин є свої особливості.
Признаки недостатка магния у картофеля начинают проявляться на нижних листьях, а затем распространяются на верхние – они приобретают желтовато-зеленый цвет. При применении натрийсодержащих удобрений на сильнокислых почвах картофель усиливает признаки недостатка магния. Признаки сохраняются (проявляются) и при внесении навоза.
У свеклы при одновременном избытке марганца и недостатке магния по краям листьев проступают коричневые пятна, листья становятся ломкими, опадают, кусты внизу оголяются.
-
Эффект от применения магнийсодержащих удобрений
Интенсивная система земледелия приводит к повышению продуктивности сельскохозяйственных культур. Одновременно снижается содержание доступных форм магния в почве, а значит, возникает необходимость применения магнийсодержащих удобрений.
Высокая эффективность магниевых удобрений отмечается не только для сельскохозяйственных культур с высокой потребностью в нем (картофель, овощные), но и зерновых, технических культур, чая.
значительно повышают урожайность при применении магнийсодержащих удобрений. Кроме того, в растительной продукции увеличивается содержание сахара, крахмала, витамина С, белка. Отмечается улучшение качества семян. Повышается всхожесть и энергия прорастания семян, а также усиление устойчивости выращиваемых растений к неблагоприятным условиям внешней среды и различным грибковым заболеваниям.
Хранить при температуре от +5 °С до +30 °С.
ТоксичностьУдобрение не токсично, не содержит ядовитых веществ, безопасно для людей, рыб, пчел и полезных насекомых.
Меры безопасностиПри роботі використовуйте звичайні запобіжні заходи.
Термін придатності2 роки.
Характеристики
Основні | |
---|---|
Виробник | Агро-захист |
Країна виробник | Україна |
Тип комплексного добрива | Органо-мінеральне |
Препаративна форма | Розчин |
Концентрована форма добрива | Так |
Діючі речовини | |
Бор | 15 % |
Магній | 0.8 % |
Інформація для замовлення
- Ціна: 360 ₴/л